Ile kosztuje wyciąganie wgnieceń?

Kiedy dojdzie do niewielkiej stłuczki lub gradobicia, wielu kierowców panikuje, nie za bardzo wiedząc, co zrobić ze śladami powstałymi na karoserii. Część osób decyduje się na zupełne zignorowanie sytuacji, ale tutaj warto zdawać sobie sprawę z tego, że w szczególności w przypadku nieco bardziej znaczących uszkodzeń nie jest to dobra taktyka. W zależności od stopnia szkód, w niedługim czasie mogą one przekształcić się w niezbyt przyjemne środowiska rozwijającej się rdzy lub innych niezbyt miłych dla karoserii czynników. Z tego powodu zdecydowanie warto zdecydować się na usługę profesjonalnego wyciągania wgnieceń, która obecnie jest dostępna praktycznie na wyciągnięcie ręki i nie trwa przesadnie długo. Dowiedz się zatem, kiedy warto zdecydować się na wyciąganie wgnieceń i ile to kosztuje.

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania? To możliwe, sprawdź auta przed i po

Wyciąganie wgnieceń – kiedy ta usługa jest potrzebna?

Wielu kierowców po drobnym uszkodzeniu samochodu wpada na pomysł, aby naprawić całą powierzchnię lakieru lub zrobić inne bardzo inwazyjne zabiegi pozwalające na naprawieniu urazów karoserii. Nie tędy jednak droga – w przypadku znacznej większości niewielkich stłuczeń nie warto decydować się na tak drastyczne czynności chociażby ze względu na fakt, że samochód po takowych bardzo traci na wartości, a poza tym koszty, które trzeba ponieść za tę usługę, są niekorzystne względem wielkości urazów.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest bezinwazyjne wyciąganie wgnieceń, które charakteryzuje się działaniem miejscowym – nie trzeba zatem decydować się na renowację całego fragmentu karoserii, a jedynie na zniwelowanie tej jednej, drobnej straty przy użyciu nowoczesnych rozwiązań na to pozwalających. Wyciąganie wgnieceń ma wiele zalet, spośród których jest właśnie szybkość działania, a także zupełny brak inwazyjności względem elementów samochodu, które nie wymagają renowacji.

Z tego powodu warto zdecydować się na tę usługę za każdym razem, kiedy nasz samochód cierpi na niewielkie uszkodzenia takie jak stłuczki parkingowe czy też obicia spowodowane opadami gradu. Większości z nich można w ten sposób bardzo łatwo się pozbyć, nie musząc decydować się na bardziej drastyczne kroki.

Cena wyciągania wgnieceń – od czego zależy?

Oczywiście warto zdawać sobie sprawę, że choć sama usługa wyciągania wgnieceń nie należy do przesadnie kosztownych, to cena tego zabiegu zależy od wielu czynników. Wśród nich jest przede wszystkim wielkość uszkodzenia, ale również – co chyba nawet bardziej istotne – jego głębokość. Dzięki ustaleniu tych szczegółów ekspert doskonale wie, jakich narzędzi użyć i z jaką siłą działać, aby nie wyrządzić szkód karoserii, a skutecznie wyciągnąć wgniecenia powstałe przez grad lub drobną stłuczkę.

Warto wiedzieć, że ceny zaczynają się już od pięćdziesięciu złotych i dotyczą najmniejszych wgnieceń, ale kiedy uszkodzenia są nieco poważniejsze i powstały w wyniku potężnego gradobicia, trzeba liczyć się z kosztami wynoszącymi ponad pięćset złotych. Dokładna cena jest jednak ustalana po przyprowadzeniu samochodu do miejsca, w którym pracują eksperci zajmujący się wyciąganiem wgnieceń.

Na podstawie oględzin będą oni w stanie dokładnie stwierdzić, na jakie koszty trzeba się przygotować. Warto jednakowoż wiedzieć, że nawet największa cena wyciągania wgnieceń jest nieporównywalnie mniejsza względem znacznie bardziej złożonych prac lakierniczych. W związku z tym mowa tutaj o rozwiązaniu opłacalnym, na które warto się zdecydować za każdym razem, kiedy samochód doznał drobnego urazu lub kilku.